Který nájemník je ten pravý?

Prosinec 31st, 2010

Výběr správného nájemníka je základem pro Váš zisk. Pokud často střídáte nájemníky máte velké náklady na inzerci volného bytu a také Vám utíká zisk, když je byt prázdný. Základem všeho je tedy najít ideálního nájemníka. Kdo je takový ideální nájemník? Obchodník, který Váš byt využije jednou za 14 dní (nespotřebovává energie) a zároveň má dost na placení Vašeho nadstandardního nájemného! Vraťme se ovšem zpět do reality. Jak tedy poznat, zda je nájemník vhodný?

Při prvním kontaktu se ptejte kolik lidí bude v bytě bydlet (náklady na energie), kolik z Vás pracuje (příjem domácnosti a jaká bude spotřeba energií), na jak dlouho chcete si byt pronajmout (důležité pro Vaši ziskovost), zda mají na kauci (pokud ne, nebrat!) a proč hledají nájem (předchozí ukončení nájmu majitelem).

Ideální se jeví prozatím matka samoživitelka s 1 dítětem – pravidelně platí, jelikož potřebuje nutně bydlení nejenom pro sebe. Vzhledem k tomu, že má dítě, tak si nejspíš nepořídí vlatní bydlení (nemá na to prostředky) a v bytě jsou a nejspíš budou jenom 2 osoby (nízká spotřeba energií).

Středně rizikové jsou páry s dětma. Většinou pracuje pouze 1 , takže na nájem mají jenom tak tak. Jejich snahou bude zajistit si vlastní byldení v co nejkratším čase. Rychle Vám tedy odejdou. Navíc většinou je matka s dětma doma a tím pádem je zvýšená spotřeba energií.

Nejrizikovější jsou mladí lidé do 25 let. Byt je většinou po této skupině ve špatném stavu. Platební morálka bývá velmi špatná a mají tendenci nájem ukončit velmi nečekaně.

Samozřejmě platí i vyjimky a můžete narazit jako my na dvaceti letou slečnu, která má 2 zaměstnání a ještě ke všemu Vám pomalu opravuje byt na své náklady. Ovšem toto jsou pouze vyjímky!

Správný výběr nájemníka je tedy velmi důležitý a určitě mu věnujte dostatek času a neberte ihned prvního pouze pro vidinu pronájmu a finančního zisku. Na další naší podstránce najdete také rady týkající se toho, jak stanovit nájemné.

Občas se stane, že Vás kontaktuje cizinec s tím, že by si rád od Vás pronájal nemovitost. Tito lidé většinou nemají český občanský průkaz a jsou rizikoví, ale mají finanční prostředky na zaplacení nájmu. Doporučuji navštívit hlavně cizineckou policii a zjistit si jestli tento člověk nemá nějaké resty, případně zda není hledaný. Pokud takovému to člověku chcete byt pronajmout buďte maximálně opatrní a požadujte např. 4 měsíční kauci.

Přidat komentář


6 − = 1

Filled Under: Jak pronajímat byty